Kendo Iaido Jodo Naginata















Αποτελεσματα Πανελληνίων Πρωταθλημάτων



Ελληνική Ομοσπονδία Κέντο Ιάιντο Ναγκινάτα

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ


KENDO
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ / ΕΤΟΣ / ΤΟΠΟΣ
ΘΕΣΗ
ΑΤΟΜΙΚΟ DAN
ΑΤΟΜΙΚΟ KYU
ΑΤΟΜΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΠΑΙΔΙΚΟ
12ο Παν Πρωτ Kendo
2-4/12/2016
Βόλος

1ος
ΚΑΛΚΟΒΑΛΗΣ Δ.
ΜΩΡΑΪΤΙΔΗΣ Μ.
ΑΚΥΛΑ Α.
ΑΣ ΑΓΕΜΑΧΟΣ
2ος
ΚΑΠΝΙΔΗΣ Π.
ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Π.
ΧΑΡΜΠΑΛΗ Κ.
ΑΣ ΡΟΝΙΝ
3ος
ΚΟΥΡΕΑΣ Γ
ΣΤΑΜΑΤΗΣ Α.
ΛΥΤΡΑΣ Τ.
ΖΩΤΟΣ Α.
ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ Μ.
ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ Μ.
ΑΣΣΧΟΠ / Furyu
ΑΣΠΚΠ / Renma
FS
ΜΟΥΡΤΖΑΚΗΣ Ν.
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΑ Α.
ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΑΚΑΣ
ΔΕΛΛΗΣ
ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΙΔΗ Μ.
ΠΛΥΤΑ
11ο Παν Πρωτ Kendo
30/10 - 1/11/2015
Αθήνα

1ος
ΝΙΚΟΛΟΥΖΟΣ Ν.
ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΚΥΛΑ
ΑΣ ΑΓΕΜΑΧΟΣ
ΚΟΥΡΕΑ Σ.
2ος
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ Γ.
ΠΑΠΑΪΩΑΝΟΥ
ΧΑΡΜΠΑΛΗ
ΑΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ
ΣΚΟΥΡΤΗΣ
3ος
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Α.
ΑΜΠΑΤΖΗΣ Κ.
ΣΚΟΥΡΤΗΣ Θ.
ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ
ΒΡΑΝΑ
ΜΑΥΡΟΜΑΤΙΔΗ
ΑΣ ΡΟΝΙΝ
ΑΣΠΚΠ / Renma
ΜΑΣΤΟΡΗΣ
ΔΕΡΕΜΠΟΥΚΑΣ
FS
ΚΟΥΡΕΑΣ Γ.
ΤΣΙΝΤΖΑ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Α.
ΜΑΥΡΟΜΟΥΣΤΑΚΟΥ
ΣΥΜΒΟΥΛΙΔΗΣ
10ο Παν Πρωτ Kendo
9-11/5/2014

Αθήνα
1ος
ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ
ΑΚΥΛΑ
ΑΣ ΑΓΕΜΑΧΟΣ
Χ Χ Χ
2ος
ΚΙΟΥΣΤΕΛΙΔΗΣ
ΑΜΠΑΤΖΗΣ
ΤΣΙΝΤΖΑ
ΑΣ ΡΟΝΙΝ
Χ Χ Χ
3ος
ΣΤΑΜΑΤΗΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΑΡΡΑΣ
ΛΟΥΝΓΚΟΥ
ΧΑΡΜΠΑΛΗ
ΒΡΑΝΑ
ΑΣΣΧΟΠ/Furyu
ΑΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ
Χ Χ Χ
FS
ΚΟΤΖΙΑΣ
ΑΝΤΑΜΣΚΙ
ΜΑΥΡΟΜΑΤΙΔΗ
ΧΑΡΜΠΑΛΗ
Χ Χ Χ
9ο Παν Πρωτ Kendo
10-12/5/2013
Αθήνα

1ος
Νικολούζος Ν.
Καραγεωργος Ν.
Ακύλα Α.
ΑΣ ΡΟΝΙΝ
 
2ος
Καπνίδης Π.
Κουτσογιάννης Ι.
Χάρμπαλη Κ.
ΑΣ ΑΓΕΜΑΧΟΣ
 
3ος
Καλκόβαλης Δ.
Καραγεωργος Γ.
Χατζόπουλος Φ.
Μουρτζάκης Ν.
Τσίντζα Α.
Παναγιωτίδου
ΑΣΣΧΟΠ / Furyu
ΑΣΠΚΠ / Renma
 
FS
         
8ο Παν Πρωτ Kendo
5/5/2012
Αθήνα

1ος
Καλκόβαλης Δ.
Καπνίδης Π.
Ακύλα Α.
ΑΣ ΡΟΝΙΝ
Χ Χ Χ
2ος
Νικολούζος Ν.
Λαμπρόπουλος Σ.
Μπόλα Α.
ΑΣΠΚΠ/Renma
Χ Χ Χ
3ος
Κατσούλης Δ.
Κιουστελίδης Β.
Μπότσης Δ.
Τσίντζα Α.
Χάρμπαλη Κ.
ΑΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΣ ΑΙΑΣ ΝΦ / Athens Kendo Club
Χ Χ Χ
FS
Κυρίμης Σ.
Μαυρικάκης
Χάρμπαλη Κ.
Σταμάτης Α.
Χ Χ Χ
7ο Παν Πρωτ Kendo
13-15/5/2011
Θεσσαλονίκη

1ος
Κατσούλης Δ.
Καπνίδης
Ακύλα Α.
ΑΣΠΚΠ / Renma
Χ Χ Χ
2ος
Νικολούζος Ν.
Χατζιόπουλος Φ.
Μπόλα Α.
ΑΣ ΡΟΝΙΝ
Χ Χ Χ
3ος
Καλκόβαλης Δ.
Κιουστελίδης Β.
Αντάμσκι Α.
Σούρλας
Τσίντζα Α.
Παναγιωτίδου
ΑΣΣΧΟΠ / Furyu
ΑΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ
Χ Χ Χ
FS
Σταμάτης Α.
Βασιλειάδης Β.
Βαρνά Μ.
Χ Χ Χ
6ο Παν Πρωτ Kendo
8-9/5/2010
Αθήνα

1ος
Κατσούλης Δ.
Κυρίμης Σ.
Ακύλα Α.
ΑΣΠΚΠ
Χ Χ Χ
2ος
Νικολούζος Ν.
Πρίντεζης Μ.
Χάρμπαλη Κ.
ΑΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ
Χ Χ Χ
3ος
Παπαχρήστος Η.
Γκαλουστιάν Α.
Liu Song
Αντάμσκι Α.
Τσίντζα Α.
Μανωλάκου Ε.
ΑΣ ΑΤΡΑΠΟΣ
ΟΤΝΦ
Χ Χ Χ
FS
Γαλανάκης Δ.
ΛαμπρόπουλοςΣ.
Τσαουσάκη Ε.
Γκαλουστιαν Α.
Χ Χ Χ
5ο Παν Πρωτ Kendo
12-13/12/2009
Βόλος

1ος
Κατσούλης Δ.
Κουρέας Γ.
Ακύλα Α.
ΑΣΠΚΠ
Χ Χ Χ
2ος
Γκαλουστιάν Α.
Σούρλας
Μπόλα Α.
ΑΣ ΑΤΡΑΠΟΣ
Χ Χ Χ
3ος
Κιμέρης Σ.
Πατρίκιος Σ.
Πρίντεζης Μ.
Κοτζιάς Κ.
Χάρμπαλη Κ.
Μάτσου Σ.
ΑΣΣΧΟΠ
ΑΣ ΡΟΝΙΝ
Χ Χ Χ
FS
Καλκόβαλης Δ.
Χατζόπουλος Φ.
Δανιού Θ.
Χ Χ Χ
4ο Παν Πρωτ Kendo
16/11/2008
Λουτράκι
1ος
Κατσούλης Δ.
Πατρίκιος Σ.
Ακύλα Α.
ΟΤΝΦ-1
Χ Χ Χ
2ος
Μπουντάκης Γ.
Αντάμσκι Α.
Γώγου Α.
ΟΤΝΦ-2
Χ Χ Χ
3ος
Γκαλουστιάν Α.
Κιουστελίδης Β.
Κωνσταντίνου Α.
Κυρίμης Σ.
Τσιντζα Α.
Χαρμπάλη Κ.
ΑΣΣΧΟΠ
ΑΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ
Χ Χ Χ
FS
Καραγιάννης Α.
Κουρέας Γ.
Χαρμπάλη Κ.
Χ Χ Χ
3ο Παν Πρωτ Kendo
18/11/2007
Θεσσαλονίκη
1ος
Νικολούζος Ν.
Πλακάς Σ.
Ακύλα Α.
ΟΤΝΦ-1
Χ Χ Χ
2ος
Τοκαλίδης Χ.
Κακάγιας Θ.
Γώγου Α.
ΑΣ ΡΟΝΙΝ
Χ Χ Χ
3ος
Τσιρογιάννης Ι.
Καλκόβαλης Δ.
Κωνσταντίνου Α.
Καρακίτσος Γ.
Μπόλα Α.
Χαρμπάλη Κ.
ΑΣ ΑΤΡΑΠΟΣ-1
ΑΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ
Χ Χ Χ
FS
Χ Χ Χ
2ο Παν Πρωτ Kendo
/11/2006
Βόλος
1ος
Χ Χ Χ
2ος
Χ Χ Χ
3ος
Χ Χ Χ
FS
Χ Χ Χ
1ο Παν Πρωτ Kendo
/11/2005
Βόλος
1ος
Χ Χ Χ
2ος
Χ Χ Χ
3ος
Χ Χ Χ
FS
Χ Χ Χ

IAIDO
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ / ΕΤΟΣ / ΤΟΠΟΣ
ΘΕΣΗ
MUDAN
(4-1 Kyu)
SHODAN
NIDAN
SANDAN
YONDAN
Παν Πρωτ Iaido 2017
Αθήνα
1ος
ΜΠΙΤΖΑΡΑΚΗ Α.
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
2ος
ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ
ΞΕΝΟΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ
3ος
ΠΕΤΡΑΚΟΣ & ΓΙΑΝΝΑΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
ΣΤΑΜΑΤΗΣ
& ΔΡΑΝΙΑ
ΡΟΥΣΣΟΣ & ΒΑΝΤΖΟΣ
ΟΡΕΣΚΙΝ & ΣΙΕΛΛΗΣ
FS
ΧΕΛΙΔΩΝΗ & ΠΟΤΗΡΗΣ
ΔΡΑΝΙΑ
ΑΝΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
ΚΙΟΥΣΤΕΛΙΔΗΣ
9o Παν Πρωτ Iaido
17/4/2016
Αθήνα
1ος
ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ Μ
Χ
ΤΖΙΑΚΟΣ Ι.
ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ Α.
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ι.
2ος
ΓΙΑΝΝΑΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
Χ
ΔΡΑΚΟΣ Ν.
ΠΕΡΛΕΠΕ Κ.
ΨΑΛΤΑΚΗΣ Ι.
3ος
ΔΡΑΝΙΑ Μ.
ΠΟΤΗΡΗΣ Γ.
Χ
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ Σ.
ΣΙΕΛΛΗΣ Π.
ΓΕΡΜΑΝΗΣ Ι.
ΚΑΡΑΓΙΑΝΗΣ Α.
ΜΟΥΛΑΓΙΑΝΝΗΣ Π.
FS
ΛΟΥΝΓΚΟΥ Β.
Χ
ΚΟΤΣΙΦΑΚΗ Α.
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Χ.
ΚΙΟΥΣΤΕΛΙΔΗΣ Β.
8o Παν Πρωτ Iaido
19/4/2015
Αθήνα
1ος
ΓΙΑΝΝΑΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
ΜΟΥΡΤΟΥ Χ.
ΠΕΡΛΕΠΕ Κ.
ΨΑΛΤΑΚΗΣ Ι.
ΚΑΤΑΡΝΙΑΣ Κ.
2ος
ΜΠΑΡΙΑΜΠΑ Μ.
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Γ.
ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ Α.
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Χ.
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Α.
3ος
ΣΕΙΤΗ Σ.
ΔΡΑΝΙΑ Μ.
ΜΟΝΟΒΑΣΙΟΣ Σ.
ΔΡΑΚΟΣ Ν
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ Σ.
ΚΑΤΣΩΛΗ Θ.
ΣΙΕΛΛΗΣ Π.
ΚΑΛΑΚΟΝΑΣ Ε.
ΜΟΥΛΑΓΙΑΝΝΗΣ
ΟΡΕΣΚΙΝ Β.
FS
ΧΕΛΙΔΟΝΗ Α.
ΧΑΡΧΑΡΗ Η.
ΤΖΙΑΚΟΣ Ι.
ΣΙΕΛΛΗΣ Π.
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
7o Παν Πρωτ Iaido
6/4/2014
Αθήνα
1ος
ΜΟΥΡΤΟΥ
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΕΡΛΕΠΕ
ΜΟΥΛΑΓΙΑΝΝΗΣ
2ος
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΜΑΝΑΤΟΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
ΣΙΕΛΛΗΣ
3ος
ΚΑΠΗΛΟΥ Χ.
ΔΡΑΚΟΣ
ΖΑΓΚΑΣ
ΚΑΤΣΟΛΗ
ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ
ΟΡΕΣΚΙΝ
ΨΑΛΤΑΚΗΣ
FS
ΓΙΑΝΝΑΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
ΧΑΡΧΑΡΗ
ΣΓΟΥΜΠΟΠΟΥΛΟΣ
ΚΙΟΥΣΤΕΛΙΔΗΣ
6o Παν Πρωτ Iaido
21/4/2013
Αθήνα
1ος
ΝΙΚΑΣ
ΠΕΡΛΕΠΕ Κ.
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Χ.
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Α.
2ος
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ Σ.
ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ Α.
ΚΑΤΣΟΛΗ Θ.
ΣΙΕΛΛΗΣ Π.
3ος
ΜΟΥΡΤΟΥ Χ.
ΜΑΝΑΤΟΣ Ν.
ΤΖΙΑΚΟΣ Ι.
ΣΓΟΥΜΠΟΠΟΥΛΟΣ Κ.
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ Γ.
ΨΑΛΤΑΚΗΣ Ι.
ΟΡΕΣΚΙΝ Β.
FS
ΔΡΑΚΟΣ
ΠΑΡΑΣΧΟΥ
ΓΟΒΑΤΖΗΣ
ΓΕΡΜΑΝΗΣ
5o Παν Πρωτ Iaido
1/4/2012
Αθήνα
1ος
ΠΕΡΛΕΠΕ Κ.
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΔΗΜΟΥ ΣΑΚΕΛΑΡΙΟΥ Σ.
ΚΑΤΑΡΝΙΑΣ Κ.
2ος
ΤΖΙΑΚΟΣ Ι.
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Χ.
ΖΑΡΚΑΔΑΚΗΣ Γ.
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Α.
3ος
ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ Α.
ΑΣΠΡΙΩΤΗΣ Π.
ΑΝΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α.
ΣΙΕΛΛΗΣ Π.
ΨΑΛΤΑΚΗΣ Ι.
ΚΙΟΥΣΤΕΛΙΔΗΣ Β.
FS
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Α.
ΓΟΒΑΤΖΗΣ Λ.
ΓΕΡΜΑΝΗΣ Ι.
4o Παν Πρωτ Iaido
8-10/4/2011
Αθήνα
1ος
ΡΟΔΙΝΟΣ Θ.
WOELLWARTH TH.
ΔΗΜΟΥ ΣΑΚΕΛΑΡΙΟΥ Σ.
ΚΑΤΑΡΝΙΑΣ Κ.
2ος
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΡΟΥΣΣΟΣ Γ.
ΜΟΥΛΑΓΙΑΝΗΣ Π.
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Α.
3ος
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ Μ.
ΠΕΡΛΕΠΕ Κ.
ΜΑΝΙΑΤΗΣ Χ.
ΓΕΡΜΑΝΗΣ Ι
ΨΑΛΤΑΚΗΣ Ι.
ΣΚΟΥΛΙΚΗΣ Ν.
FS
ΔΡΑΚΟΣ
ΚΑΝΤΙΡ Λ.
ΚΛΑΠΠΑΣ Ν.
3o Παν Πρωτ Iaido
18/4/2010
Αθήνα
ΘΕΣΗ
MUDAN –A
(6-2 Kyu)
MUDAN – B
(3-1 Kyu)
SHODAN
NIDAN
SANDAN
1ος
ΔΕΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΛΟΓΩ ΜΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΟΣ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ, ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΚΑΘΟΛΙΚΗΣ ΜΑΤΑΙΩΣΗΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΩΝ ΠΤΗΣΕΩΝ (ΗΦΑΙΣΤΙΑΚΗ ΤΕΦΡΑ ΙΣΛΑΝΔΙΑΣ)
2ος
3ος
FS
2o Παν Πρωτ Iaido
5/4/2009
Βόλος
1ος
Κρητικού Κ.
Γλεντής Α.
Κοκκίνου Μ.
Χ
2ος
Κλιαγκόνης N
Ροδινός Θ.
Χ
3ος
Παπαγεωργόπουλος
Σιελλής Π.
Σακελαρίου-Δήμου Σ.
Παπαδόπουλος Ι.
Κιουστελίδης Β.
Χ
FS
Von Woellwarth Th.
Μουλαγιάννης Π.
Χ
1o Παν Πρωτ Iaido
11/5/2008
Θεσσαλονίκη
1ος
Δημητριάδη Μ.
Γλεντής Α.
Κυριακόπουλος Ι.
Χ
Χ
2ος
Τζιάκος Ι.
Σακελαρίου-Δήμου Σ.
Μουλαγιάννης Π.
Χ
Χ
3ος
Γιανούλη
Ανεστόπουλος
Μητροπούλου Δ.
Κατσούλης Δ.
Κοροπούλης Γ.
Παπαδόπουλος Ι.
Χ
Χ
FS
Γιανούλη
Μητροπούλου Δ.
Κλάππας Ν.
Χ
Χ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ SORYU IAIDO CUP

ΕΤΟΣ / ΤΟΠΟΣ
1st
2nd
3rd
5o SORYU CUP
2/4/2017 - Αθήνα
FURYU DOJO-1
KOUSHIKAN GENBUTAI FURYU DOJO-2
Fighting Spirit GIANNAROPOYLOS D. & BITZARAKI A.
4o SORYU CUP
17/4/2016 - Αθήνα
FURYU DOJO-1 SHIGETSU HO NAN KAI FURYU DOJO-2 ASUNAROKAI
Fighting Spirit DINOPOULOU M – BITZARAKI Ch.
3o SORYU CUP
19/4/2015 - Αθήνα
FURYU DOJO-1 HAKUSHINKAI-1 FURYU DOJO-2 ASUNAROKAI
Fighting Spirit DJOKOVIC V. (MONIRI IAIDO CLUB/SERBIA)
2o SORYU CUP
6/4/2014 - Αθήνα
ASUNAROKAI FURYU DOJO-2 HAKUSHINKAI-1 FURYU DOJO-1
Fighting Spirit KARAISKAKIS Nikos (ASUNAROKAI)
1o SORYU CUP
21/4/2013 - Αθήνα
ASUNAROKAI FURYU DOJO-1 MKKI-1 HAKUSHINKAI-1
Fighting Spirit SHTAPOV Nikita (MKKI-1)

 






Copyright 2009 - eokin.gr